Najčastejší dôvod upchatia kanalizácie sú nečistoty a mastnota. Tie odtekajú spolu s vodou do kanalizácie a časom vytvárajú zväčšujúce sa nánosy. Výsledkom čoho sa zmenšuje prietok rúry a rúra sa následne úplne upchá .

K správnej údržbe kanalizačných sietí je nevyhnutné ich pravidelne čistiť čo je zároveň prevenciou pred vznikom a výskytom havárií na kanalizačnom systéme. Odporúčame Vám kontaktovať krtkovanie kvalitnej krtkovacej spoločnosti, ktorá ponúka profesionálne služby pri čistení kanalizácie – tlakom vody. Čistenie tlakom vody je vo svete najpoužívanejší spôsob.

Krtkovanie – vyčistenie kanalizácie tlakom vody

Najúčinnejší spôsob ako vyčistiť potrubie sú vysokotlakové vodné trysky. Usadeniny v kanalizácii narušia silným tlakom vody. Kanalizačný systém tým vyčistí, prepláchne a zároveň ho zbaví aj od vodného kameňa alebo mastnoty. Po vyčistení sú steny potrubia znova hladké, čisté a jednoducho priechodné, bez rizika jeho poškodenia .Vyčistením predídete mnohým poruchám, ušetria sa Vám starosti a financie, a tiež predĺžite jeho životnosť.

Predchádzať upchaniu potrubia môžete jednoducho už vo Vašej domácnosti :

  • Raz do týždňa prepláchnete odpadové potrubie horúcou vodou
  • Použijete chemický prípravok, ktorý uvoľní zanesený odpad
  • Vyvarujte sa používať WC ako odpadkový koš – nikdy doň nevhadzujte hygienické potreby, plienky, mokré servítky . Všetky tieto veci sa v potrubí zvyknú časom zasekávať čo vedie k jeho upchatiu

preventivne cistenie kanalizacie