Zastihli Vás neočakávané problémy s upchatou kanalizáciou či odpadom, neodteká Vám odpad, odtok, drez, WC, kanalizácia, pisoár a neviete si rady ako tento problém rýchlo vyriešiť?

Netrápte sa a nechajte to na profesionálov! Zavolajte a pomôžeme Vám!

Potom určite využite našu profesionálnu službu Krtkovanie Bratislava 24 hodín denne! Naša služba spravidla zahŕňa v súčasnej dobe najvyužívanejšie metódy čistenia kanalizácie a odpadov motorovou frézou alebo tlakovou vodou. Medzi našich zákazníkov patria bytové družstvá, firmy a majitelia bytov po celej Bratislave, ktorí neváhajú a kedykoľvek potrebujú poradiť obrátia sa s dôverou na nás. Špecializujeme sa na všetky práce spojené s kanalizáciami a vodoinštaláciami.

Okrem krtkovania v bratislavskom kraji ponúkame aj kompletné riešenie v obore čistenia a opráv domových odpadov, čistenia vonkajších a domových kanalizácií, taktiež vykonávame montáže a opravy skrútenej alebo nefunkčnej kanalizácie, opravy a rekonštrukcie vodoinštalácií. Sme vybavení výkonnou modernou technikou, ktorá nám s pomocou našich pracovníkov pomôže vyriešiť všetky Vaše problémy trvalo a vy môžete byť v kľude a robiť si pri tom svoju prácu.

Naši pracovníci vykonávajú všetky práce z odboru kanalizácie a vodoinštalácie od drobných opráv a krtkovania až po kompletné opravy a rekonštrukcie. Vaše požiadavky riešia naši technici rýchlo, profesionálne a vždy s ohľadom na kvalitu za rozumnú cenu. Naše práce vykonávame tak v bytových, či domových priestoroch, tak aj vo firmách. Všetci naši zamestnanci sú riadne preškolení vo svojom odbore.

Medzi naše často využívané služby patrí aj monitoring kanalizácie. Kanalizačná videokamera sa používa všade, kde je potrebné si pozrieť kanalizáciu zvnútra. Väčšinou ju používame pri častých poruchách na kanalizácii. Pomocou kamery sa dá tiež vytrasovať miesto, kde by sa malo začať s demontážou nefunkčného potrubia.

V prípade havarijného stavu Vám radi ponúkneme našu pohotovostnú službu, v rámci ktorej môžete počítať aj s havarijnou službou nonstop. Nepretržitá pohotovosť je Vám k dispozícii aj cez víkendy a sviatky. Sme pripravení Vám pomôcť v čo najkratšom intervale od nahlásenia poruchy. Spravidla k Vám dorazíme do jednej hodiny od nahlásenia havárie.

Nebojte sa na nás obrátiť.
Kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek problémov s kanalizáciou, odpadom, odtokmi drezov, toaletou, vodoinštaláciou, alebo potrebujete výstavbu a opravu kanalizácie, servis a revíziu kanalizácie a vodoinštalácie. Sme tou správnou voľbou pre Vás!

Cieľom našej firmy je vždy vyjsť v ústrety Vašim prianiam a požiadavkám.

Krtkovanie špirálou, vykokotlakové čistenie kanalizácie, monitoring potrubia – vyriešime Váš problém s odpadom

 

Krtkovanie potrubia špirálov

Elektromechanické krtkovanie je jednoduchý spôsob čistenia, ktorým dokážeme odstrániť takmer akékoľvek prekážky v kanalizácii od biologických až po rôzne stavebné, a jeho výhodou je tiež, že nespôsobí vyplavenie splaškov ako pri vysokotlakovom čistení. Ak Vám napr. nevypúšťa myška – toto krtovanie 100% pomôže. Umývačka riadu môže byť aj pokazená a treba ju opraviť. Krtkovanie špirálou je najideálnejšie pre čistenie menších priemerov od DN 32 až DN 125, s 90 stupňovými kolenami. Zariadenie na čistenie je vybavené indukčným motorom, ktorý roztáča oceľovú špirálu ukončenú rôznymi druhmi vrtákov, škrabiek alebo frézou, ktoré možno meniť podľa druhu nečistoty alebo priemeru odpadového potrubia. Tieto nástroje spoľahlivo prečistia potrubia odpadu v celej jeho dĺžke na 100% a budete mať konečne pokoj. Profesionáli ako sme my, dokážu kombinovať rôzne spôsoby čistenia a ak je to potrebné, napríklad pri opakovanom upchatí kanalizácie možno využiť TV monitoring kanalizácie a určiť tak presné miesto blokády.

Vysokotlakové čistenie kanalizácie

 

Vysokotlakovým čistením najčastejšie čistíme väčšie priemery ležatého, ale aj zvislého kanalizačného potrubia od DN 110 až po DN 600, pričom prietok vody dosahuje pri čistení až 75l/min a 200bar. Po dohode vieme čistiť aj väčšie priemery potrubí. Čistenie kanalizácie vodnými tryskami sa radí medzi jeden z najefektívnejších a najpoužívanejších spôsobov čistenia. Ako to všetko funguje? Na čistenie kanalizácie tlakovou vodou sa používa vysokotlakové čerpadlo, napojené na nádrž s vodou. Čerpadlo nasáva vodu z nádrže a tlačí ju cez hadicu do čistenej kanalizácie, pričom generuje silný prúdu vody s voliteľným tlakom až do niekoľko sto atmosfér. Táto technológia umožní okrem spriechodnenia potrubia aj dokonalé vyčistenie potrubia.

Vysokotlakové čistenie je zároveň aj účinnou prevenciou, ktorá predlžuje životnosť Vašej kanalizácie a stará sa tak o jej dobrý stav, čím zabránite výskytom havárií do budúcna. Nezanedbajte svoju kanalizáciu a zavolajte si našu firmu na preventívne vysokotlakové čistenie. Čistenie vodným lúčom je celosvetovo najpoužívanejším spôsobom čistenia kanalizácie.

Neváhajte a obráťte sa na nás! 

Prínosy tlakového čistenia, ktoré ponúkame v Bratislave a jej okolí

Čistenie z vonkajšej revíznej šachty bez nutnosti vstupu do domu, rýchle obnovenie upchatého potrubia, minimálne riziko poškodenia potrubia oproti čisteniu špirálou, veľká čistiaca schopnosť vysokým tlakom a pružnosť, dokonalé vyčistenie stien potrubia, veľké množstvo využitia čistiacich trysiek a frézovacích hlavíc.

Havarijná služba Non-Stop 24/7

v Bratislave a jej okolí

Havarijná služba NonStop 24/7 k vašim službám         

Náš 24-hodinový pohotovostný servis je tu pre Vás v prípade
akýchkoľvek komplikácií s kanalizáciou alebo s vodoinštaláciou.
Počítajte s našou rýchlou odozvou, pretože havarijný výjazd
zabezpečíme už do 60 minút od nahlásenia poruchy.
Záleží nám na tom, aby sme pri odstraňovaní porúch
minimalizovali vzniknuté škody a zamedzili ďalším ujmám
na Vašom majetku. Naši inštalatéri sú odborne vyškolení a
majú dlhoročné skúsenosti s tým ako zvládnuť všetky druhy
naliehavých situácií, ako sú veľké úniky vody, splaškov,
zmrznuté potrubia, ktoré prasknú, toalety, ktoré pretekajú,
problémy s batériami a iné havárie. Pri havarijných zásahoch
máme k dispozícii špeciálne nástroje a techniku k účinnému
vyčisteniu upchatej kanalizácie. Klienti, s ktorými máme
zazmluvnený vzťah získajú od nás jedinečný balík výhod.

Najčastejšie miesta vzniku poruchy VODA:

Napúšťacie mechanizmy na WC a kompenzátory na rozvodoch
Uzatváracie armatúry ako sú ventily
Stupačkové rozvody v bytových domoch
Prírubové plastové spoje na vodovodných alebo teplovodných potrubiach
Ležaté rozvody studenej a teplej vody

Najčastejšie príčiny vzniku poruchy VODA:

Tesnenia alebo povolené spoje na vodovodných, prírubových

rozvodoch a iných potrubiach

Korózia alebo krátka životnosť potrub
Mechanické poškodenie
Poškodené ventily alebo fitingy na stupačkových rozvodoch
Zlé osadené potrubia

 

   Najčastejšie miesta vzniku poruchy na kanalizácii a príčiny upchatia kanalizácie 

Havarijná služba voda
Havarijná služba kanalizácia
Havarijná služba Krtkovanie
Trasovanie a lokalizácia kanalizácie
Kamerový TV monitoring DN32 až DN 1200
Trasovanie kanalizácie
Havarijná služba Oprava kanalizácie
Havarijná služba Vodoinštalatér
Dažďové zvody
Stupačkové rozvody
Havarijné opravy vody a kanalizácie
Oprava potrubí
Oprava plastových potrubí
Oprava stúpačiek
Upchatie kanalizačných odbočiek z bytov
Havarijný monitoring kanalizácie
Upchatie kanalizačného potrubia
Potrubie prerastené koreňmi stromov
Protispády kanalizácie
Zle položená kanalizácia
Nedopojené prípojky k hlavnej kanalizácií
Zanesenie a upchatie kanalizácie lístím
Havarijne upchaté toalety, umývadlá
Havarijný stav kanalizácie
Kanalizácie
Ležaté rozvody kanalizácie
Praskliny a zlomy na kanalizačnom potrubí
Oprava tečúcej toalety, sifónu, umývadla
Vodoinštalatérske práce
Havarijné krtkovanie toalety, umývadla, drezu
Havarijné čistenie vysokým tlakom

Dispečing havarijnej služby pre kanalizáciu a vodu v Bratislave a okolí

Dispečing havarijnej služby pre kanalizáciu a vodu je Vám k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni. K nahlásenej poruche kanalizácie či vodovodnej siete vyrážame s plne vybaveným zásahovým vozidlom, s ktorý k Vám dorazíme do 1 hodiny v priebehu pracovných dní a do 2 hodín počas sviatkov a víkendov. Náš operátor vám v priebehu čakania na naše výjazdové vozidlo s technikom poradí, čo je nevyhnutné spraviť, aby sa minimalizovali škody na majetku.

0903 630 100

Monitoring kanalizácie a Trasovanie kanalizácie

 

Máte problém s neodtekajúcim potrubím?
Možno máte upchaté alebo prasknuté potrubie!

Na zistenie presnej príčiny nám pomôže monitoringom kanalizácie a odpadov, ktorým získame aktuálny obraz o stave a funkčnosti daného potrubia. Na základe kamerovej prehliadky zistíme presnú príčinu zle fungujúce kanalizácie a môžeme pristúpiť k odstráneniu problému. Revízia kamerou je určená pre kanalizačné potrubie v rozmedzí od DN32 mm až po DN1200 mm. Celú revíziu kanalizácie a odpadov Vám bez problémov nahráme a uložíme na USB alebo DVD. Pomocou monitoringu vykonávame najčastejšie prehliadky domových a bytových odpadov, stúpačiek, kanalizačných odpadov, priemyselnej kanalizácie, upchatých kanálov, využíva sa aj na kontrolu kanalizačnej prípojky, stavu potrubia, tesnosti spojov a iných technických detailov. Poskytujeme lacnejšiu, rýchlejšiu a efektívnejšiu alternatívu obnovenia celého kanalizačného systému dôkladným monitorovaním kanalizácie, ako časovo rozsiahlu a finančne nákladnú výmenu starého potrubia za nové potrubie. Ak sa monitoringom nezistí problém, vlhnutie stien môže spôsobovať aj stará hydroizolácia.  V tomto prípade pomôže profesionálne podrezávanie muriva domu.

Kedy používame monitoring kanalizácie:

Zisťovanie trasy kanalizácie v súčinnosti s trasovaním zariadením
Zatekanie splaškovej alebo dažďovej vody do objektu
Zistenie príčiny upchatia kanalizácie
Kontrola kanalizácie po uskutočnenej oprave
Zisťovanie spádu kanalizácie
Zistenie možných deformácií a trhlín na potrubí
Monitoring súčasného stavu kanalizácie (napríklad pred rekonštrukciou)
Opakované upchávanie kanalizácie
Preberanie kanalizácie po výstavbe, kolaudácii
Zápach v objekte
Prepadnutý terén v blízkosti trasy kanalizácie
Zistenie možných deformácií a trhlín na potrubí
Vyhľadanie kolien kanalizácie, revíznych šácht a ďalších prvkov na kanalizácii
Zisťovanie spádu kanalizácie
Vlhnutie stien
Monitoring súčasného stavu kanalizácie ako prevencia

0944 205 075

Trasovanie kanalizácie Bratislava

Presná lokalizácia potrubia – závad potrubia a vytýčenia trasy kanalizačného potrubia umiestneného v zemi aj na povrchu. Ak potrebujete skontrolovať stav vašej kanalizácie, ponúkame vám službu lokalizácia potrubia – trasovanie kanalizácie. Je to spôsob, ako ľahko objaviť príčinu alebo pôvod poruchy kanalizačného potrubia. Dokážeme tak odhaliť aj rizikové úseky kanalizácie, zlé spádovanie, zúženie prietoku rúry, deformácie, závaly, prípadne neodborne nainštalovaný odtok.

Na monitoring (lokalizáciu potrubia) využívame signálny vysielač (sondu), pomocou ktorého vieme sledovať a vytýčiť trasu a hĺbku, v ktorej sa kanalizácia nachádza, a rovnako vieme presne zacieliť miesto havárie, či úsek poškodenia. Presnou lokalizáciou poruchy vás odbremeníme od zbytočných nákladov na výkopové práce celej vetvy kanalizácie v prípade upchatia alebo prevalenia kanalizácie – ktorú treba opraviť. Taktiež ponúkame možnosť nahrávania celého inšpekčného úkonu.

Lokalizácia a vyhľadávanie je technológia, ktorá vám umožní mapovať všetky potrubia, káble, inžinierske siete alebo aj kovové predmety, ktoré sa nachádzajú pod zemou. Funguje na princípe snímania rádiových vĺn. Lokalizátory prijímajú rádiový signál, ktorý pochádza buď z externého vysielača, alebo z signál produkovaný elektrickým vedením alebo dokonca prostredím.

Existujú dva základné typy lokalizátorov značky RIDGID – pre pasívne a pre aktívne vyhľadávanie.

Príklady využitia lokalizátora na zmapovanie kanalizačnej siete alebo potrubí:

  • Rizikové úseky kanalizácie
  • Zlé spádovanie
  • Zúženie prietoku rúry
  • Deformácie potrubí
  • Možné závaly kanalizácie
  • Neodborne nainštalovaný odtok, kanalizácia
  • Pri chýbajúcej projektovej dokumentácii starých budov alebo iných objektov
  • Meranie kvality potrubia
  • Meranie veľkosti trhlín

Potrebujete opravu inžinierskych sietí? Nájdenie neoznačenej kanalizácie? Neviete presnú polohu kanalizácie?

Zmapovanie pozemku vám môže zvýšiť hodnotu parcely, kupujúci predsa nechce žiadne prekvapenia. Technológiu lokalizácie RIDGID najčastejšie využívajú spoločnosti ktoré budujú alebo spravujú inžinierske siete. Slúži im na nájdenie neoznačených trás aj na kontrolu a aktualizovanie presných polôh živých trás alebo odstavených starých sietí.

Lokalizátor – zariadenie na určenie presnej pozície kamerovej hlavy alebo vysielača. Lokalizátor sa na problém nepozerá priamo z vnútra potrubia, ale mapuje priestor pod povrchom zeme zhora. Jeho hlavným účelom je buď vyhľadanie problémového miesta alebo vytyčovanie trás potrubných systémov, káblov a detekcia skrytých telies pod povrchom. Vďaka nim sa vy a vaši zákazníci vyhnú akýmkoľvek nečakaným prekvapeniam pri výkopoch, či kúpe pozemkov.

Neváhajte nás kontaktovať!