Monitoring kanalizácie

Upchávky, blato, zlomené rúrky, trhliny, korene stromov – keď vaša kanalizácia nefunguje správne, kto vie, čo sa deje pod povrchom. Keď neviete, čo spôsobuje jej upchatie, na rad prichádzajú odborníci. Nechajte vaše kanalizačné potrubie skontrolovať našimi profesionálmi.

Naša firma má pokročilé inšpekčné kamery, ktoré nám pomôžu s identifikovaním všetkých problémov, ktoré postihli vašu kanalizáciu. Môžeme nájsť upchávky a poškodenia na potrubí, zistiť aktuálny stav potrubí a pomôcť vám vopred naplánovať drobné opravy alebo aj veľké stavebné projekty. Budete mať vždy pocit istoty vďaka našim pokročilým technológiám a skúseným inštalatérom, pretože dostanete všetky informácie, ktoré budú potrebné na to, aby sme mohli riešiť nedostatky na vašej kanalizácii.

Ako prebieha kontrola kanalizácie kamerou

Kontrola inšpekčnou kamerou zahŕňa kombináciu technológií na vysokej úrovni a šikovnosť našich technikov pri manipulácii s ňou. Naša vodotesná kamera s vysokým rozlíšením disponuje flexibilným optickým káblom, ktorý sa dostane tam, kde je to potrebné. Náš vyškolený technik pracuje s kamerou, ktorá prechádza cez potrubia, prípojky alebo šachty, aby preskúmal celý kanalizačný systém a hľadal známky poškodenia. Video sa okamžite zobrazí na obrazovke, čo umožňuje analýzu v reálnom čase a okamžitú diagnostiku problému.

S informáciami zhromaždenými technológiou pre monitoring kanalizácie môžeme lokalizovať problémy s kanalizáciou s úplnou presnosťou. Dlhoročné skúsenosti našich technikov nám pomôžu odhaliť potenciálne zdroje únikov alebo blokády a kontrola kamery nám zase prináša ďalšie podrobnosti na potvrdenie našej prognózy a zabezpečenie úplného a presného pochopenia problému. Neexistuje žiadne nebezpečenstvo nesprávnych diagnóz, takže môžete si byť istí, že na prvýkrát vyriešime problém s kanalizáciou.

Na čo ďalšie využívame monitoring kanalizácie

Kontrola kanalizačnou kamerou je tiež užitočná pre sledovanie aktuálneho stavu starých kanalizačných potrubí a problémových rúr v ťažkých podmienkach. Naše zábery z monitoringu kanalizácie sú dostatočne podrobné, aby odhalili nepatrné príznaky korózie a poškodenia, ktoré sa pomaly rozširujú, kým nebude potrebná veľká oprava kanalizácie. Mnohým opravám kanalizácie je možné zabrániť prijatím skorých opatrení, ako napríklad čistenie kanalizácie krtkovaním na odstránenie problémov, ako je infiltrácia koreňov stromov, hrdza alebo korózia alebo cenovo dostupné potrubné obloženie na posilnenie oslabujúcich stien potrubia. Môžete ušetriť svoje finančné prostriedky a čas na nákladných opravách kanalizácie, v prípade ak si nás objednáte na monitoring kanalizácie, vďaka ktorému skoro odhalíme bezprostredné problémy hroziace vašej kanalizácii.

Zmapujeme vašu kanalizáciu

Monitoring kanalizácie možno využiť aj  na pomoc pri mapovaní kanalizačných potrubí na vašom pozemku. Kanalizačné potrubia často ležia na nečakaných miestach, čo môže spôsobiť zmätok, keď sa náhodou pripravujete na rekonštrukciu alebo výstavbu nového projektu. Naše inštalatérske práce preto zahŕňajú okrem jednoduchého monitorovania kanalizačných potrubí aj možnosť vytvorenia úplne detailného diagramu kanalizačného systému. Môžeme merať dĺžky a priemery potrubí, hĺbku, v akej je kanalizácia uložená alebo presne určiť, kde sa váš kanalizačný systém pripája k hlavnej linke na ulici. Nikdy sa nemusíte obávať nešťastnej nehody po vytvorení presnej mapy vašej kanalizačnej siete.

Toto sú len niektoré z najbežnejších spôsobov použitia monitoringu kanalizácie. Máme modernú technológiu a skvelý tím odborníkov, ktorých potrebujete na kontrolu, následnú opravu alebo údržbu kanalizácie. Zavolajte nám ešte dnes a naplánujte si monitoring kanalizácie!

Trasovanie kanalizácie

Máte v pláne robiť výkopové práce na vašom pozemku a nechcete poškodiť kanalizáciu, pričom neviete kade presne vedie a potrebná dokumentácia vám chýba? 

Potom nezostáva nič iné, než sa sondou pozrieť do odpadového potrubia a zmapovať jeho trasu. Neviete, kde začať? Zavolajte nám, my vytrasujeme vašu kanalizáciu.

Trasovanie kanalizácie je služba nevyhnutná na presné určenie hĺbky, smeru a miesta vašej kanalizačnej linky. Video kontrola kanalizačných a odtokových potrubí je nástrojom číslo jedna pri určovaní celkového stavu a umiestnenia vašich kanalizačných a odvodňovacích potrubí. Túto službu poskytujeme pre všetky typy vodovodných a kanalizačných systémov.

Na čo sa trasovanie kanalizácie využíva?

Trasovanie kanalizácie sa používa pri zisťovaní trasy kanalizácie alebo miesta závady v potrubí. Detektorom na povrchu určíme presné miesto problému v kanalizácii. Trasovanie kanalizácie sa môže vykonávať spoločne s revíziou kanalizácie kamerou, v ktorej je zabudovaná aj trasovacia sonda. Sonda s detektorom určí presnú trasu aj hĺbku kanalizácie. Ďalej trasovanie odhalí priechodnosť kanalizácie a jej aktuálny stav. Vďaka sonde teda dokážeme presne zamerať a vytýčiť trasu kanalizácie na povrchu a vďaka kamerovému systému aj zabezpečiť technickú správu o stave potrubí a kanalizácie.

Ako prebieha trasovanie kanalizácie?

Na trasovanie využívame signálny vysielač – sondu, pomocou ktorej vieme sledovať a vytýčiť trasu a hĺbku, v ktorej sa kanalizácia nachádza, prípadne presne určiť miesto havárie, či úsek poškodenia. Sonda môže byť použitá zároveň s kamerovým systémom a ak sa vyskytne akýkoľvek problém v kanalizácii, je možné toto miesto okamžite označiť a následne opraviť. V rámci tejto služby Vám vypracujeme revíznu správu a priložíme videozáznam na CD alebo USB, kde bude zdokumentovaný stav kanalizácie.

Využite naše služby a predíďte tak vážnejším problémom v budúcnosti

Plán pravidelnej inšpekčnej údržby v kombinácii so skorým zachytením problému pomocou kanalizačných kamier pomôže minimalizovať veľkosť problému a náklady na opravy. Kamery s malým priemerom sú navrhnuté tak, aby zapadli do najmenších priestorov, ktoré by boli inak nedostupné. Kanalizačné kamery skracujú a zjednodušujú diagnostický proces. Rýchlejšie nájdeme problém, takže vám môžeme poskytnúť riešenia v čo najkratšom čase. Používaním najmodernejších zariadení a metód vám ušetríme čas a peniaze.

Naše technológie fungujú najlepšie v kombinácii s niekoľkoročnými skúsenosťa

 

mi a silnou pracovnou etikou našich zamestnancov, ktorá vnáša dôveru našim zákazníkom. Toto všetko dostanete, keď nám zavoláte.

Zavolajte ešte dnes, zistite viac a naplánujte si trasovanie kanalizácie. Predíďte prípadným problémom pri rekonštrukcii alebo kúpe nehnuteľnosti a využite túto službu, ktorá vám ušetrí veľa problémov. Radi a ochotne Vám pomôžeme!

 

 

Havarijná služba – prasknutá alebo upchatá kanalizácia

Zastihol Vás nečakaný problém s vašou kanalizáciou? Upchal sa Vám drez, toaleta, sprcha alebo nie ste si istý či vám prasklo potrubie? Ponúkame 24/7 tiesňovú službu, pretože vieme, aké dôležité je, aby ste mali plne funkčný domov.

Naši špecialisti na opravu havarijných stavov sú plne kvalifikovaní a rýchlo prichádzajú na miesto s odbornými znalosťami, skúsenosťami a plne vybaveným vozidlom pre prípad núdzovej reakcie. Sú pripravení a schopní riešiť akékoľvek problémy s upchatou alebo prasknutou kanalizáciou 24 hodín denne 7 dní v týždni, pričom vždy vykonávajú svoju prácu s maximálnym nasadením.


Prečo sa kanalizačné potrubia upchávajú a praskajú?

Odtoky a kanalizačné potrubia sa môžu časom zaniesť, v prípade ak nevenujete dostatočnú pozornosť tomu, čo a ako vhadzujete do drezu, toalety, vane či sprchy. Nie je správne, aby ste mastnotu, oleje, zvyšky potravín, srsť, vlasy, plienky, hygienické vložky, vatové tampóny alebo iné veľké predmety vhadzovali do kanalizačného systému. Tieto môžu spôsobiť okamžité upchatie a vyžadujú odstránenie. Kanalizačné potrubia praskajú z rôznych dôvodov. Mnohokrát je to jednoducho otázka údržby, ako aj mastnotou, jedlom, toaletným papierom a vlasmi, ktoré sa usádzajú v potrubiach. Koreňe stromov sú tiež bežným vinníkom, pretože sa môžu dostať do vašich rúrok cez drobné otvory alebo kĺby. Studené počasie často vedie k prasknutiu rúr, zatiaľ čo staré rúry sú citlivejšie na tieto problémy. Opotrebovanie časom môže tiež viesť k problémom s kanalizáciou, ktoré vyžadujú opravu alebo výmenu vašej kanalizačnej linky. 

Ako funguje naša havarijná služba?

Poskytujeme NonStop havarijnú službu, preto nás môžete kontaktovať kedykoľvek počas pracovných dní, cez víkendy aj sviatky. Obvyklá doba od obdržania telefonickej požiadavky do príchodu našich inštalatérov na miesto havárie a začatie likvidácie havárie je do 1 hodiny počas pracovných dní a do 2 hodín počas víkendov a sviatkov. V priebehu výjazdu s Vami konzultuje dispečer dôležité podrobnosti havárie a pomôže vám, čo máte do príchodu našich technikov spraviť, aby ste minimalizovali škody na majetku.

Akonáhle zavoláte našu havarijnú službu, expresne prídu naši technici do vášho domu alebo firmy  so všetkým potrebným vybavením, ktoré nám pomôže identifikovať miesto a príčinu trhliny alebo blokády a následne ju opraviť. Po identifikácii problému pristúpime k oprave a uvedeniu  vašej kanalizačnej linky do prevádzkyschopného stavu. Používame najnovšie vybavenie na kontrolu celej kanalizačnej linky, aby sme mohli správne diagnostikovať, čo spôsobuje problémy s kanalizačnými potrubiami predtým, ako navrhneme riešenie. Tiež vám môžeme poskytnúť video o tom, čo sme našli, aby ste si mohli byť istí, že máte správne informácie.

Bez ohľadu na to, aký typ potrubia máte na svojom pozemku, môžete zavolať našu havarijnú službu, aby sme vyrazili a opravili vašu popraskanú alebo upchaté kanalizačné potrubie rýchlo a efektívne!

Zistenie príčiny poruchy na kanalizácii

Ak chceme diagnostikovať poruchy kanalizačnej siete, používame špeciálnu kameru, ktorá nám umožňuje pochopiť závažnosť problému. Je dôležité, aby ste pri riešení vašich problémov s kanalizáciou spolupracovali s renomovanou firmou akou sme my, ktorá využíva najmodernejšie inšpekčné technológie, ktoré môžu zabrániť zbytočnej oprave alebo výmene potrubia a tvaroviek a urýchliť čas, kedy môže byť práca dokončená. Kamera tiež rieši aj ďalšie problémy, ako je kopanie na nesprávnom mieste a odkrytie nesprávnej časti potrubia.

Moderná technológia 21. storočia vám ušetrí čas aj peniaze

S inšpekčnými kamerami môžeme získať jasný obraz o tom, čo spôsobuje vaše problémy s kanalizáciou aj keď je problém skrytý pod hrubou betónovú doskou vášho domu. Predtým, ako sa vyvinula technológia lokátora kanalizačnej siete, hľadanie zdroja poruchy v kanalizačnom vedení bolo vecou hádania. Postupnou elimináciou by inštalatér prišiel k najbližšiemu možnému miestu, kde sa nachádza prasklina alebo blokáda. S najmodernejšími optickými kamerami sme schopní vizualizovať a skontrolovať podzemné kanalizačné potrubia tak, aby ste mohli presne diagnostikovať problém.

Na čo sa používajú inšpekcie kanalizácie kamerou?

Diagnóza: Kamera nám umožňuje vidieť presne to, ako vaše rúry vyzerajú, vrátane poškodenia, trosiek, ako aj to, čo môže byť príčinou upchatia.
Inšpekcie: Často používame kamery na monitorovanie vášho kanalizačného systému pre opravy a údržbu, a dokonca na posúdenie aktuálneho stavu inštalačného systému pri potenciálnej kúpe domu.

Vyhľadanie kanalizácie: Ak plánujete výstavbu nového projektu na vašom pozemku a nemáte zdokumentované kadiaľ vedie vaša kanalizačná linka, trasovanie kanalizácie je riešením ktoré hľadáte.
Vyhľadanie stratených predmetov v potrubí: Ak ste niekedy stratili niečo cenné v potrubí, kontrola kamery je dokonalým spôsobom na identifikáciu a vyhľadanie týchto položiek.

 

Opravy kanalizácie pri zistení poruchy 

Pri akejkoľvek poruche na kanalizácii sa snažíme za každú cenu podniknúť kroky, aby sme zabránil úplnej výmene kanalizačnej siete. Zatiaľ čo rozmiestnenie kanalizácie je vždy jedinečné, môžu sa vyskytnúť niektoré základné problémy, ktoré môžeme riešiť. Toto sú niektoré z najbežnejších opráv, ktoré vykonávame pri zistení poruchy: mechanické alebo tlakové čistenie kanalizácie, frézovanie kanalizácie, bezvýkopová oprava kanalizácie krátkou sanačnou vložkou, stavebná oprava kanalizácie, výmena kanalizačnej siete a iné.

Kontroly kamerou sú nákladovo efektívnym a neinvazívnym spôsobom, ako sa zistiť stav kanalizácie a zabrániť budúcim náročnejším opravám a zásahom do vašej inštalácie. Bez ohľadu na to, ako komplexný je váš problém, vždy sme pripravení poskytnúť efektívne riešenie. Ponúkame rýchlu diagnostiku potrubia, ktorú vykonajú licencovaní a kvalifikovaní inštalatéri.

Ak máte podozrenie, že vo vašom kanalizačnom potrubí nie je niečo v poriadku, zavolajte nám, a my  sa budeme venovať vašim obavám v čo najkratšom možnom čase. Obráťte sa na našu firmu V.K.K Stav! Ak ste z Pezinka – kontaktujte našu pobočku krtkovania.