Aké sú hlavné varovné signály hroziaceho zlyhania kanalizácie?

Pomaly odtekajúci odpad a bublanie v toalete sú zvyčajne prvými príznakmi upchávky v kanalizačnom potrubí. Sprievodným znakom tohto problému je zvyčajne aj nepríjemný kanalizačný zápach z odtokov. Niekedy však hrozba upchatej kanalizácie prichádza bez varovných signálov. Môžete však zistiť, či je upchaté iba jedno odtokové potrubie alebo hlavná linka, pomocou iného odtoku alebo toalety na najnižšej úrovni domu. Ak tento odtok alebo toaleta funguje dobre, potom je upchatý iba jeden odtok. Ak však tento odtok odteká pomaly alebo buble, potom je pravdepodobne upchatá vaša hlavná kanalizačná linka.

Zaujíma vás, koľko si účtujeme za čistenie kanalizácie?

Upchaté odtoky vás nielenže stoja čas a energiu, ale aj peniaze. Nakoľko je každý prípad upchatého odtoku odlišný, nedá sa dopredu povedať aká bude výsledná cena za čistenie. Výslednú sumu však ovplyvňuje viacero faktorov ako napríklad dĺžka čisteného úseku alebo náročnosť realizovaných úkonov. Zaručujeme vám však, že s vami budeme spolupracovať pri hľadaní najlepšieho a cenovo dostupného riešenia problémov s odpadom.

Aká je priemerná suma, ktorú zaplatím za vyčistenie odpadu?

Opäť, majte na pamäti, že výsledná suma bude závisieť do značnej miery od problému, ktorý sa budeme snažiť vyriešiť k vašej spokojnosti, čo najrýchlejšie, a tak aby vás to vyšlo čo najlacnejšie. Náklady na čistenie a prepchávanie odtoku závisia najmä od typu odtoku a upchatia. Načasovanie môže tiež ovplyvniť výslednú cenu – za havariny výjazd , opravu problému večer cez víkend alebo sviatok si priplatíte.

  • Platba kartou: Starosti s hotovosťou môžete pri našich službách hodiť za hlavu. U nás je možná aj platba kartou, platobný terminál nosíme stále so sebou. Ku každej práci/objednávke je účtovaný výjazd podľa platného cenníka. Dodaný tovar zostáva vlastníctvom dodávateľa, až do úplného zaplatenia kúpnej ceny tovaru dodávateľovi.
  • Havaríjna služba :Počas poskytovania našej Havarijnej služby sa celková cena zásahu skladá z paušálneho poplatku za havaríjny výjazd ,priplatok za haváriu a ceny za čistenie kanalizácie alebo služby ktorú potrebujete havaríjne riešiť tj. do 1hodiny alebo iných úkonov podľa Vašej potreby.
  • Krtkovanie kanalizácie špirálov: V bytoch je fixná cena do 10m, nad 10m sa ráta každý začatý meter. V rodinných domoch do 10m je fixná cena, nad 10m sa ráta každý začatý meter.
  • Tlakové čistenie kanalizácie: Cena sa určuje podľa priemeru potrubia a dlžky, počtu vyčistených metrov a stupňa znečistenia. V rodinných domoch do 10m je fixná cena, nad 10m sa ráta každý začatý meter.
  • Monitoring kanalizácie: Tv monitoring kanalizácie tlačnou kamerou alebo samochodná robotická kamera, účtovaný podľa priemeru a dĺžky kanalizačného potrubia v cene je nahrávka na DVD alebo USB.
  • Ostatné služby telefonicky alebo po obhliadke.

                                  

Cena u nás JE za PRÁCU, NIE za HODINU – takže získate najlepšiu prácu za svoje peniaze.

 

 

 

Kde všade ma vyjde výjazd na čistenie kanalizácie a domových odpadov najlacnejšie?

Kanalizácie čistíme prevažne v Bratislave, Senci, Malackách, Trnave, a v okolí týchto miest, kde je stanovená minimálna cena za výjazd 30 €. Pre náš tím však nie je problém zájsť i ďalej. Záleží na cene za dopravu, aby sa vám náš zásah vyplatil. Na Východnom slovensku sa toto čistenie upchatých odtokov a kanalizácií nazýva aj prebíjanie odpadov.

Akú maximálnu sumu môžem očakávať za čistenie kanalizácie?

Každý problém s kanalizáciou sa prípad od prípadu líši, a preto môže byť náročné odhadnúť náklady na opravu vopred. Pri zásahu nás môžu prekvapiť nové a nečakané problémy. Dĺžka potrubia, ktoré je potrebné opraviť, a použitá metóda sú však hlavnými faktormi, ktoré ovplyvňujú cenu za opravu/vyčistenie  upchatej kanalizáciu. Jednoducho povedané, čím komplikovanejší problém riešime, a čím náročnejšiu metódu zvolíme, tým bude cena za opravu vyššia. Medzi nákladné opravy patrí napríklad výmena/pokládka  kanalizačnej alebo vodovodnej  pripojky alebo vyfrézovanie zatvrdnutej stavebnej hmoty, mastnoty z vášho potrubia. Nakoľko naša webová stránka je vytvorená tak, aby bola na popredných pozíciách vo vyhľadávačoch a nemusíme platiť za reklamu, naše služby poskytujeme v čo najlepších cenách.

Je čistenie kanalizácie bezpečné, nedôjde k znečisteniu domu?

Naši odborníci sa snažia riešiť každý problém efektívne a tak, aby odstránili upchatie bez toho, aby sa spôsobili aj minimálne škody. Hoci sa snažíme znečistenie počas zásahu odsávať, treba rátať i s možným znečistením okolia ak sa nedá inak riešit situácia.

 

Ako prichystať domácnosť na čistenie bytovej kanalizácie tak, aby sme vám prácu čo najviac uľahčili?

Žiadny majiteľ bytu nechce prejsť ťažkosťami a nepríjemnosťami, ktoré spôsobujú problémy s  kanalizáciou, ale niekedy je to nevyhnutné. Je dobré ak sa na náš havarijný zásah dopredu pripravíte tak, že eliminujte množstvo vecí v miestnosti kde bude prebiehať čistenie. V žiadnom prípade nedávajte na podlahu handry a iné tkaniny, ktoré by sa mohli namotať na špirálu. Rovnako zabráňte prístupu malých detí do miestnosti kde prebieha čistenie odpadu.

Aké opatrenia môžeme spraviť pred čistením domovej kanalizácie?

Predtým než sa dostavíme s naším tímom na miesto je vhodné, aby ste urobili niekoľko opatrení, ktoré nám uľahčia a zefektívnia čistenie. V prvom rade nám treba sprístupniť vstup k revíznym šachtám,sifonu ak sa jedná o čistenie drezu, umyvadla, prípadne i k hlavnému uzáveru vody. Ak máte niečo také v garáži – treba vysunúť garážovú bránu. Ak sa jedná o väčšie objekty je dobré ak nám poskytnete kontakt na kompetentnú osobu alebo bude pri zásahu prítomná osoba, ktorá vie, kde sa čo nachádza a dobre sa v dome orientuje (napríklad správca a pod.).

Existuje riziko zatopenia pri využití metódy čistenia tlakovou vodou?

Čistenie tlakovou vodou sa používa na splaškové a dažďové kanalizačné potrubie, najčastejšie na prečistenie ležatých rozvodov (typicky ležaté potrubia v suterénoch všetkých typov objektov, vonkajšia kanalizácia, prípojky rodinných domov, odvody dažďovej vody a pod.). Hoci vyvíjame maximálne úsilie pri čistení kanalizácie, aby k vytopeniu nedošlo je tu isté riziko, pretože nevýhodou čistenia kanalizácie tlakovou vodou je, že týmto spôsobom sa nedajú čistiť malé priemery kanalizácie a hrozí možnosť spätného vzdutia vody z kanalizácie.

Hrozí pri čistení tlakovou vodou vyplavenie splaškovej vody do domu?

Vysokotlakové čistenie vodou neprevádzame v domácnostiach, pretože hrozí vytopenie domu alebo bytu splaškovou vodou, ktorá je spoločne s usadeninami najrôznejšieho pôvodu vyplavená von. Avšak šikovné ruky a špirála zo správnym nadstavcom, postačí na odstránenie upchatej domácej kanalizácie úplne s prehľadom. Ak však čistenie tlakovou vodou vykonávame, tak vždy proti spádu a teda z čistého potrubia do upchatého.

Odporúčate metódu tlakového čistenia aj na čistenie zvislej stupačky?

Tlakovou vodou je možné čistiť takmer všetky profily potrubí, a to s väčšou účinnosťou ako s mechanickým čistením. Nakoľko je však tento postup istým spôsobom rizikoví, tlakovú vodu na zvislé potrubie používame len výnimočne – skôr ako dočistenie po mechanickom čistení.

Ako prebieha samotné čistenie stupačiek?

Čistenie stupačiek prevádzame až po tom, čo je hotová spodná časť kanalizácie – najprv skontrolujeme ležatú kanalizáciu v pivnici, či zvládne odplaviť odfrézovaný odpad zo stien kanalizácie, a taktiež vyčistíme kolená v mieste, kde sa stupačka napája na ležatú kanalizáciu. Samotné čistenie stupačiek – odvetrávacích šácht prebieha zo strechy domu. Najskôr sú odmontované ventilačné hlavice (často ich na želanie zákazníka rovno vymeníme za nové a efektívnejšie). Do potrubia je potom spustená rotačná tryska, potrubie je vyčistené a nečistoty odsaté. Následne dôjde k odmastenie a dezinfekcii špeciálnymi aerosólmi.

Kedy používate frézu na čistenie kanalizácie a ako dlho trvá jej účinok?

V prípadoch, kde nie je možné uplatniť tlakové čistenie kanalizácie, využívame metódu frézovania. Je to zložitejší proces než samotné čistenie, pretože sa pri ňom odstraňujú tvrdé usadeniny a iné pevné prekážky, ktoré je nutné odbrúsiť/odfrezovať a z potrubia následne vybrať von. Špeciálna potrubná fréza, ktorou vykonávame likvidáciu usadenín, obnovuje prietok kanalizácie bez nutnosti výkopových prác. Predĺži tak životnosť a funkčnosť existujúceho potrubia o niekoľko desiatok rokov a ušetríte tak finančné prostriedky určené na výstavbu novej kanalizácie.

 

Existuje nejaké riziko poškodenia kanalizácie pri čistení frézou?

V prípade neodborného postupu je frézovanie kanalizácie spojené s rizikami ako možné poškodenia kanalizácie napríklad u odpadového potrubia PVC Novodur alebo v prípade staršej liatinovej, už korodujúce kanalizácie. Dôležitý je však správny výber fréz a ich poradie – teda postup frézovania. Naši odborníci preto postupujú opatrne najprv s menšou hlavicou a postupne používajú väčšie hlavice. Rovnako pred frézovaním odporúčame vykonať monitoring kanalizácie pre zvolenie optimálneho postupu.

 

 

 

Za akých okolností môže dôjsť k rozbitiu kanalizačného potrubia frézou?

Záleží samozrejme najmä na tom, v akom stave sa kanalizácia nachádza. V prípade, ak bolo vaše potrubie vybudované odborníkmi a bolo pravidelne udržiavané, riziko poškodenia frézou je minimálne. Ak je však vaše potrubie vybudované neodborne, je prasknuté alebo inak poškodené, postavené z nekvalitných materiálov alebo veľmi staré, riziko jeho porušenia frézou sa zvyšuje, a to priamo úmerne v závislosti od náročnosti jeho predošlého poškodenia alebo stavu.

Kedy je potrebné pristúpiť k frézovaniu kanalizácie?

Ak klasické čistenie kanalizácie nezaistí následný dostatočný prietok splaškov cez zarastené, väčšinou liatinové potrubie, je nutné toto potrubie vyfrézovať zariadením na frézovanie potrubia. Pri frézovaní kanalizácie je do potrubia spustená špeciálna frézovacia hlavica, ktorá je schopná odstrániť nánosy, vodný kameň, betón aj prerastajúce korene v kanalizačnom potrubí.

Viete zbaviť moju domácnosť nepríjemného kanalizačného zápachu?

Nemusíte sa ničoho obávať, zapáchajúci odpad je problémom, s ktorým sa stretávajú užívatelia nehnuteľností relatívne často. Zápach je špecifickým a sprievodným javom nejakého problému v kanalizácii. Je však zákerný v tom, že si na neho človek zvykne. Zo svojej praxe poznáme veľa prípadov, keď tvrdohlavých obyvateľov domu musí presvedčiť o zápachu až nezávislý pozorovateľ, alebo návštevník. Samozrejme, tento problém vieme riešiť. V prípade zapáchajúcej kanalizácie postupujeme systematicky od kontroly sifónov až po kontrolu potrubia kanalizačnou kamerou-tv monitoring potrubia, ktorá odhalí zdroj zápachu. Prebitie všetkých upchávok v kanalizácii odstráni zápach, nakoľko bude prietok už plynulý…

Ako mám zasiahnuť v situácii keď sa začnú valiť splašky z odpadu, aby som minimalizoval škody na svojom majetku?

Problémy so spätným tokom vašej kanalizácie vás môžu zastihnúť nečakane. Je však dôležité, aby ste rýchlo zareagovali na túto situáciu, čím eliminujete množstvo škody na vašom majetku. Po prvé, je dôležité, aby ste vypli hlavný prívod vody a elektrinu. Okamžite zavolajte našu havarijnú službu 0944 205 075 a počkajte na príchod našich technikov.

Čo robiť so starým liatinovým sifónom pod vaňou, ktorý spôsobuje problémy?

Najmä v starých bytových domoch môže byť práve starý liatinový zvod – väčšinou zabetónovaný pod vaňou príčinou neodvetrávajúceho odpadu od vane. Najlepšie spravíte ak tento starý sifón dáte rovno vymeniť. Zavolajte profesionálov ako sme my, ktorí si s týmto problémov hravo poradia. Zhotovíme vám novú prípojku vrátane nového sifónu.

 

Čistenie upchatých odpadov a odtokov v Žiline a okolí: