Elektromechanicky sa čistia odpady v prípade, ak nie je možný  prístup do potrubia z čistiaceho otvoru alebo vonkajšej šachty.

Pri práci používame profesionálne vysokokvalitné náradie. Pri elektromechanickom čistení sa používa elektrický stroj so špirálou ktorú otáča. Do potrubia sa dáva ručne. Potrubie následne čistí pomocou viacerých druhov frézovacích nástavcov. Aby sa pri čistení predišlo neporiadku, je špirála zasunutá do ochranej hadice. Zabráni tak prskaniu zvyškov alebo mastnoty z odpadu.  Napája sa na 220V, pripojíme sa bezproblémovo kdekoľvek, či už potrebujete vyčistiť odpad u Vás doma alebo vo Vašej firme. Elektrickým čistením vyčistíme  aj tenké kuchynské odpady, záchodové potrubia o priemere 100mm -150mm do vzdialenosti 20metrov.

pristroj na vysokotlakove cistenie

Šetrnejšou metódou čistenia odpadov je vysokotlakové čistenie za pomoci dvoch tlakových strojov. Sú určené na väčšie – do vzdialenosti  90metrov a priemer 100mm až 400mm a menšie priemery potrubí. Vysokotlakové čerpadlo a tlaková hadica vyčistia a prebijú Váš odpad aj od najodolnejších usadenín.  Výhodou vysokotlakového čistenia je, že sa robí mimo interiér, cez čistiaci otvor alebo šachtu. Tlakový stroj na menšie priemery 40mm – 100mm je určený hlavne na tenké odpadové potrubia  a kuchynské odpady. Napája sa do zásuvky 220V. Vieme sa bezproblémovo napojiť na vodu – akúkoľvek batériu, vaňu, alebo sprchu.