Jednoduché rady a tipy, ktoré Vám pomôžu odstrániť zápach

Určite ste sa už stretli s neprijémným zápachom v kuchynskom dreze. Je to problém viacerých domácností. V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame niekoľko overených tipov, ako ho môžete jednoducho odstrániť. Prvým predpokladom k čistému voňavému drezu je predchádzať jeho zaneseniu odpadom. Snažte sa vyhnúť tomu, aby Vám v dreze hnili zvyšky biologického odpadu. Ten odstraňujte ihneď, je to prvý krok proti zápachu.
zapach z odtoku

Používajte produkty priamo určené na čistenie odpadov

V každej dobrej drogérii nájdete množstvo prostriedkov , ktoré sú určené priamo na kuchynské drezy a odpady. Okrem vyčistenia odpadu Vám dopomôžu aj k eliminácii zápachov. Nemusíte používať silnú chémiu, ohrozujete ňou tesnenia a plastové časti odpadov. Radšej sa poinformujte alebo si prečítajte návody na použitie, ktoré nájdete na obaloch výrobkov.

Overené časom: soľ a kyselina

Tento trik využívali už naše staré mamy v dobách, keď na trhu nebolo dostupných toľko čistiacich prostriedkov. Sú ním soľ a sóda bikarbóna. Zmiešajte sódu so soľou v hrnčeku cca 50:50 v troške teplej vody a nalejte do odpadu. Po pár minútach prepláchnite čistou vodou.
Ďalším tipom z osvedčených starých receptov sú kyselina citrónová, ocot alebo dokonca šťava z citrónu. Zohrejete, nalejete, necháte pôsobiť a prepláchnete čistou vodou.

Zvon – mechanický spôsob

Starý, ale osvedčený spôsob ako si doma vyčistiť odpad. Kuchynský drez stačí naplniť vodou, odstrániť zátku a použiť zvon. Tlakom odstránite nečistoty a spolu zo zápachom ich odstránite do kanála.

Keď Vám zápach znepríjemňuje pobyt v domácnosti aj naďalej, odporúčame obrátiť sa na našich odborníkov – krtkovačov. Spolu s najmodrenejšou technikou Vám pomôžeme problém odstrániť.

vycisteny odtok