Potrubia a kanalizáciu v dome využívame každý deň, ale ako často sa zamyslíte nad jej stavom? Podobne ako u iných vecí, aj tu väčšinou platí, že čo nevidíte vás netrápi, kým nenastane problém. Potom, keď voda prestane odtekať, alebo wc splachovať, sa snažíte čo najrýchlejšie nájsť riešenie. Našťastie existuje veľa spoločností, ktoré prídu k vám domov a všetko vyriešia hneď ako to bude možné.

Treba krtkovať?

Možno rozmýšľate, kedy je vhodné zavolať profesionálov na krtkovanie, ale odpoveď je v skutočnosti celkom jednoduchá. Keď sa vám upchá napríklad odtok v kuchynskom dreze, siahnite najprv po klasických riešeniach. Ak voda odteká, ale len čiastočne, môžete vyskúšať hydroxid sodný. V obchodoch ho nájdete vo forme bielych guličiek, ktoré nasypete do odtoku a zalejete horúcou vodou. Ak toto nepomôže, alebo je odtok upchatý úplne, skúste využiť zvon určený na odstránenie prekážok v potrubí. V prípade, že nepomôže ani zvon, volajte Havaríjnu službu, ktorá sa špecializuje na krtkovanie.

Profesionáli, ktorých si zavoláte, vám už budú vedieť pomôcť vďaka moderným metódam krtkovania. Dnes sa už dajú odstrániť bežné prekážky v potrubí vysokotlakovým čistením, alebo v prípade potreby odstránenia pevných usadenín vedia využiť frézovanie odpadových potrubí. Krtkovanie má niekoľko výhod, vďaka ktorým sa dnes považuje za jednu z najlepších metód čistenia upchatých potrubí. Napríklad nie je problém s potrubiami, ktoré sa na niektorých miestach točia o 90°. Taktiež vám pri krtkovaní nehrozí, že by sa splašky vyplavili z kanalizačného potrubia. A nakoniec treba spomenúť aj to, že pri krtkovaní sa dajú využiť rôzne hlavice, vďaka čomu sa nájde riešenie na viacero typov problémov s upchatým potrubím.

Ak máte pocit, že by vášmu potrubiu prospelo krtkovanie, neváhajte volať odborníkov, ktorí vám pomôžu hneď ako to bude možné. Prípadne môžete využiť aj preventívne čistenie potrubia, aby ste sa zbytočne nedostali do nepríjemnej situácie, keď vám niektorý odtok nebude správne fungovať.